Wiadomości uczelniane

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki
 1. Urząd Statystyczny w Opolu zachęca do wzięcia udziału w Hacathonie ShowMeData organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny i Eurostat – dokładne informacje można znaleźć TUTAJ. Organizatorem Hackathonu jest Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, a projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Głównym celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy Hackathonu, jest promocja zasobów informacyjnych statystyki publicznej oraz zachęcenie młodych użytkowników do korzystania z oferty informacyjnej GUS i EUROSTAT’u. 

  Do udziału w Hackathonie zapraszamy 2-4 osobowe zespoły studentów i absolwentów kierunków informatycznych. Efekty prac zespołów oceni jury, w skład którego wejdą eksperci z dziedziny informatyki i statystyki. Jury przyzna nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia, po 5 tys. zł każde. Rejestracja zgłoszeń zakończy się 29 marca 2018 r. 

   

 2. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że rusza w Instytucie Informatyki oficjalna Akademia Redhata. Zajęcia będą realizowane zarówno w planie studiów jak i dodatkowych zajęć : RH124-EN-SG-H Red Hat System Administration I, RH134-EN-SG-H Red Hat System Administration II, RH254-EN-SG-H Red Hat System Administration III jak również Red Hat OpenStack Administration I i II. RedHat jest światowym liderem rozwiązań z zakresu systemów operacyjnych Linux, platform wirtualizacyjnych i chmurowych. Kierownikiem i Instruktorem Akademii RedHat jest mgr inż. Jakub Wojtanowski.

 3. Rekordowym zainteresowaniem naukowców cieszył się pierwszy konkurs MINIATURA Narodowego Centrum Nauki na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych. W zakończonym niedawno konkursie wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł. Celem inicjatywy było wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN.

 4. 26 lutego 2018 r. rusza II tura zapisów na studia stacjonarne II-go stopnia w systemie IRK. Załóż konto w internetowym systemie rejestracji kandydatów IRK dostępnym na www.po.opole.pl Politechniki Opolskiej. Po założeniu konta zostanie wygenerowany Twój osobisty login i hasło. Zaloguj się do systemu rejestracyjnego IRK i wybierz kierunek studiów. Po wybraniu kierunku zostanie wygenerowany Twój indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy uiścić opłatę rekrutacyjną (85,00 zł).

  Przy rejestracji na studia II stopnia sprawdź, czy kierunek studiów, który ukończyłeś na I stopniu uprawnia cię do rekrutacji na wybrany przez ciebie kierunek studiów II stopnia. Możesz to zrobić przeglądając KATALOG KIERUNKÓW POKREWNYCH na naszej stronie internetowej (http://www.po.opole.pl/index.php?mod=rekrutacja;katalog_kierunkow).

  Po zakończeniu procesu rejestracji elektronicznej 22 marca 2018 r. w systemie IRK zostanie opublikowany komunikat „zakwalifikowany” lub „niezakwalifikowany”. Potem już tylko musisz złożyć dokumenty w sali 106 w dniach 22-23 marca 2018 r.

  Serdecznie zapraszamy !!!