Wiadomości uczelniane

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki
 1. Na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki gości prof. Wiesław Marszałek wykładowca Uniwersytetu Stanowego Rutgersa (New Jersey) i pracownik naszej uczelni w latach 80’..
  Pan Profesor do sierpnia gościć będzie w Instytucie Informatyki jako stypendysta Fundacji Fulbrighta.

   

  Link do artykułu w Wiadomościach Uczelnianych Politechniki Opolskiej: https://wu.po.opole.pl/politechnika-pozyskala-amerykanskiego-stypendyste-fundacji-fulbrighta/

 2. Studenckie Koło Naukowe SPEKTRUM powstało w 2007 roku. Działa przy Instytucie Systemów Napędowych i Robotyki. Zrzesza głównie studentów z kierunku Automatyka i Robotyka Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki lecz każda osoba zainteresowana tematyką koła może do niego dołączyć. Dobrym przykładem jest współpraca z Technikum Elektrycznym w Opolu z którego uczniowie uczestniczą w zajęciach. 

  W ciągu 10 lat pracy badawczej i naukowej pokolenia studentów tworzyło ciekawe projekty. Braliśmy udział w zawodach, gdzie zdobywaliśmy liczne nagrody. Poznając nowe miejsca i ludzi dzielących wspólną pasję. 

 3. DROGIE PANIE!

  Tylko dla Was AnitaB.org przy współpracy z ChallengeRocket.com organizuje technologiczno-społeczny konkurs online: Anita's Moonshot Codeathon

  https://challengerocket.com/pl/anitasmoonshot

  Głównym zamierzeniem konkursu jest zaangażowanie kobiet w tworzenie twórczych rozwiązań dla problemów społecznych i ekonomicznych w ich otoczeniu. Celem konkursu jest wzmocnienie pozycji kobiet w branży technologicznejoraz zmiana świata na lepsze.

  Wartość nagród to 27 250 $ !!!

  Do wygrania m.in. udział w prestiżowej Grace Hopper Celebration 2018!
  W hackathonie biorą udział kobiety z całego świata! Koniecznie musicie dołączyć i Wy!  --> https://challengerocket.com/pl/anitasmoonshot

   

 4. Zapraszamy studentów Politechniki Opolskiej do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Student Wynalazca, organizowanym przęz Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach od 2010 roku. Pięciu laureatów Konkursu będzie prezentowało swoje rowiązania na 46 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie oraz podczas serninariurn w światowej orgańniacji Własności Intelektuatnej w dniach 11 - 15 kwietnia 2018r. Politechnika Świętokrzyską , jako organizator sfinanzuje koszt stoiska wystawinniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie. Ponadto laureaci zaptezetują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018. Nabór zgłoszeń trwa do 1 listopada 2017r, do 15 stycznia 2018r. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostęne są na stronie www.cowi.tu.kielce.pl.

 5. Na stronie Narodowego Centrum Nauki została zamieszczona informacja dotycząca możliwości uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych z przygotowywania wniosków o finansowanie projektów badawczych.